Karierní blog

Získejte užitečné rady pro osobní i profesní rozvoj, bavte se s ostatními nad odlehčenými příspěvky a sdílejte své vlastní podnětné články!

Nejnovější příspěvky

V zaměstnání strávíte většinu svého profesního života. Proto je tak důležité, zda vaše volba nového pracovního místa bude pro vás výhrou anebo zklamáním.

Při výběru nového zaměstnání se soustředíte na pracovní náplň, výši platu, perspektivu do budoucna a benefity nabízené zaměstnancům. Může se však stát, že během několika dnů až týdnů po výběru jedné z nabídek práce nemáte pocit uspokojení a nejste přesvědčeni o správnosti vašeho výběru. Nemáte radost z práce a uvědomujete si, že se někde stala chyba.

čti dál...

Jak by pohovor v dnešních podmínkách neměl vypadat?

Vystrašený uchazeč nevědel, co si má myslet, ale práci chtěl a udělal pro to vše.

čti dál...

Rozhodl jste se pro změnu ve vašem profesním životě? Chcete změnit práci, aby vás více uspokojovala a splnil jste si svá přání? Otevírá se vám další kapitola vašeho profesního života?

Avšak před nástupem do nového zaměstnání vás ještě čeká rozloučení se s tím stávajícím. Uvědomte si, že je dobré i výpověď podat elegantně a hlavně profesionálně. Nezapomínejte na své bývalé zaměstnavatele a udržujte kontakt i s kolegy.

Rádi se s vámi podělíme o deset doporučení, potřebných při profesionálním odchodu ze zaměstnání.

čti dál...

Jste spokojený s výší svého platu? Domníváte se, že s ohledem na stále ještě trvající ekonomickou recesi je nyní nejvhodnější doba požádat zaměstnavatele o zvýšení platu? Myslíte si, že vzhledem ke svým pracovním výsledkům si vyšší příjem zasloužíte?

Možná je teď právě vhodná doba, abyste při hodnotícím pohovoru se svým zaměstnavatelem zkusil vyjednat pro sebe některé zaměstnanecké výhody.

čti dál...