Často kladené dotazy (FAQ)

Jak recenzování firem přesně funguje?

Je to prosté – pokud máte pracovní zkušenost, o kterou byste se rádi podělili s ostatními, můžete napsat recenzi na konkrétního zaměstnavatele, se kterým jste spolupracovali, nebo stále spolupracujete. Může to být zkušenost POZITIVNÍ, NEUTRÁLNÍ ale i NEGATIVNÍ. Názorům se meze nekladou (pokud jsou vyjádřeny v mezích slušnosti, v souladu s našimi Podmínkami použití) a všechny jsou vítány!


Co mi registrace na JobAdvisor přinese?

Jednoduchou registrací získáte možnost:

  • Číst a anonymně přidávat recenze zaměstnavatelů
  • Diskutovat o tématech, která Vás zajímají 
  • Svými příspěvky pomoci ostatním uživatelům učinit správné rozhodnutí při výběru příštího zaměstnání.


Možná právě Vaše recenze pomůže někomu jinému najít si vysněnou práci. A kdo ví, třeba to příště budete právě Vy, kdo tuto pomoc využije při hledání nového zaměstnavatele.  


Je to vůbec legální?

Ano, je to naprosto legální. Dnešní doba je přímo dělaná pro vytvoření TRANSPARENTNOSTI na trhu práce a zvýšení INFORMOVANOSTI jak uchazečů o práci, tak zaměstnavatelů. Proto je nesmírně důležitý dialog mezi zaměstnavateli a uchazeči – otevřený dialog. JobAdvisor tento dialog podporuje a vytváří pro něj prostor.


Nemůže zaměstnavatel zjistit, kdo recenzi napsal?

NE. Za žádných okolností nemá nikdo možnost zjistit, kdo přesně kterou recenzi napsal. Všechny Vaše údaje, které se nám rozhodnete poskytnout ve spojení s přidáním recenze či výši platu, budou bezpečně uloženy v našem systému a nikdy je nikomu neposkytneme (Jsme registrovaní u ÚOOÚ pod spisovou značkou 58370, a tudíž nemůžeme údaje poskytovat třetím stranám). Důvod je prostý – nechceme nikoho stavět do situace, ve které by mohl mít pocit, že jeho sdělení mu může v budoucnu profesně přitížit. Bezpečnost Vašich osobních údajů je pro nás klíčová. Nicméně máte možnost u psaní recenze zadat dobrovolně některé detaily Vaší práce.


Jak postupovat při zadávání recenzí? - Pravidla pro přidávání recenzí

Tyto pravidla jsme ustanovili proto, aby byly stránky co nejvíce objektivní, ale hlavně vedené ve slušném a přínosném duchu. Je proto nezbytně nutné, aby všechny nově přidávané příspěvky (ať už to jsou recenze, diskuzní témata či příspěvky v nich), splňovaly následující kritéria:


Základním pravidlem je zůstat objektivní. To znamená zaměřit se v popisu pozitiv či negativ daného zaměstnavatele (nebo pohovoru u něj) na skutečnosti, které vám utkvěly v paměti. Myslete na to, že Vámi přidaná recenze možná ovlivní rozhodnutí uchazeče o zaměstnání. Zásadní je také neuvádět v příspěvcích žádná konkrétní jména (nadřízených i kolegů) a vyvarovat se vulgarismů. Úplné znění pravidel naleznete v našich Podmínkách použití.


Mohu mnou přidané příspěvky upravovat či mazat?

Ano. Ale pouze po dobu 15 dnů ode dne přidání daného příspěvku (recenze zaměstnavatele/pohovoru/platu, diskuzní téma či reakce na diskuzní téma). Rovněž není možné upravovat či mazat příspěvky, u kterých již byl jiným uživatelem či firmou přidán příspěvek (diskuzní příspěvek u Vámi vytvořeného tématu či reakce společnosti na Vámi zadanou recenzi). V tomto případě Vám může být znemožněno upravit či smazat Vámi zadaný příspěvek i dříve než 15 dnů ode dne přidání. Buďte proto u zveřejňování jakýchkoli příspěvků obezřetní a raději si příspěvek před zveřejněním pořádně zkontrolujte.


Mohu svůj účet smazat / zrušit?

Pokud chcete zrušit svůj účet na www.jobadvisor.cz, prosím obraťte se na nás s touto prosbou na mailové adrese: podpora@jobadvisor.cz a jako předmět e-mailu vyplňte "Zrušení účtu". E-mail odešlete z mailové adresy, pro kterou chcete účet smazat (bude smazán účet spojen s e-mailovou adresou odesilatele žádosti o zrušení účtu). Pro vyšší jistotu můžete v těle e-mailu také uvést Váš Nickname.


Váš účet bude poté do 48 hodin smazán z naší databáze, včetně veškerých Vámi přidaných osobních údajů a vložených dat (recenzí, diskusí a příspěvků v diskusích, případně dalších údajů). Tyto údaje a data budou po smazání nenávratně ztracena, promyslete si proto tento krok pečlivě a případně si udělejte zálohu Vámi zadaných údajů a dat.

POLOŽIT DOTAZ